רב תחומי צורפות אופנה עיצוב גרפי עיצוב מוצר עיצוב פנים אדריכלות
  עיתון עיצוב  
סניף בנק בחולון
אורבך הלוי אדריכלים ומהנדסים בע"מ

// מסחרי
לקחנו על עצמנו משימה לא קלה: לעצב את סניף בנק הפועלים בנאות רחל בחולון, סניף ישן מאוד אשר היה זקוק לשיפוץ והתחדשות אשר ימשיכו לשדר את ערכי המותג של בנק הפועלים. כמו כן, הסניף משתרע על פני שתי קומות בשטח כולל של כ 700 מ'. שטח שמרביתו לא מנוצל. כחלק מניצול אפקטיבי של השטח והתאמתו לצרכי הבנק, הוקטן שטח הסניף ל 425 מ"ר. בנוסף, עיצוב המבנה הונחה על-ידי פרוגראמה קבועה של בנק הפועלים בהתאם להיררכיית התפקידים של עובדי הבנק. משמעות הדבר היא שעיצוב פני הסניף מחויב בסוגי ריהוט, תאורה, מחיצות וצבעים שונים.

קישור לאתר של המעצב

סניף בנק בחולון סניף בנק בחולון
 
coveri gallery
ירדנה גורביץ'

// מסעדות ובתי קפה
בר יין חדש במתחם ברמת החייל. הקיר שמאחורי הבר נצבע ועוטר על ידי האומן קלוד שבחר לצבוע אותו בצבע שחור ולעטר אותו בעלי זהב וחלקי מראות עתיקות בזהב וכסף. הבר עוצב כהמשך ישיר לקיר, הוא נצבע בצבע שחור והדלפק צופה פסיפס בצבע זהב. המראות שמוקמו בכניסה למקום ומאחורי דלפק הבר בשילוב עם התאורה המיוחדת יוצרות אוירה קסומה המנתקת את המבקר במקום ניתוק מוחלט מהחוץ ומבלי להרגיש הוא נשאב לתוך מרקם של ריחות וטעמים בניחוח טוסקני.

צילום : תמיר ברגיג, עמית גשור
coveri gallery coveri gallery
 
משרדי חברת בואינג
אורבך הלוי אדריכלים ומהנדסים

// משרדים
מיקום: מגדל המוזיאון בתל אביב. שטח: 450 מ"ר. פותחה שפה אדריכלית ייחודית שתחבר את עולם התוכן של החברה, עם החלל הפיסי של המשרדים, תוך שימוש בעקרונות של אור טבעי ושקיפות. עיצוב המשרד נשען על מערכת שלד נירוסטה, שתוכננה במיוחד לפרויקט זה ובתוכה משולבים מסכי זכוכית ויחידות אחסון. השימוש במחיצות זכוכית יוצר זרימה ויזואלית ומעניק לחלל תחושת אחידות והרמוניה. מטוסים שולבו בחלל ברמיזות אבסטרקטיות ובשילוב תיבות תצוגה בעלות חלון אליפטי בדומה לחלונות מטוס ובהן דגמי מטוסים. חלונות החוץ הגדולים הפתוחים אל הנוף, בתוספת האלמנטים הכסופים תורמים למראה חללי ואוורירי

קישור לאתר של המעצב

משרדי חברת בואינג משרדי חברת בואינג משרדי חברת בואינג
 
משולש פנורמי
קרן אלבוים

// משרדים
המשרד: שקל ושות' - משרד עורכי דין. היכן: מרכז עזריאלי, המגדל המשולש. גודל: כ-600 מ"ר. דרישות הלקוח לגבי העיצוב: הענקת מראה מכובד ועשיר, אך לא מנקר עיניים, חדרי שותפים מרווחים, חדרי ישיבות, ספרייה ופתרונות אחסון. משרד שקל ושות' נפרש על פני 600 מ"ר ומאויש ב-25 עובדים. עיצוב בתנאים של מבנה משולש הוא עיצוב מאתגר מאוד; למרות נתוני הפתיחה הקשים, המטרה המנחה היתה ליצור אשליית מרחבים. בכדי להשיג מטרה זו החלטתי לזרום עם הקווים של המבנה ולא להילחם בהם ולהפוך את החולשה ליתרון.
משולש פנורמי משולש פנורמי משולש פנורמי
 
יוגורטריה Yogurt Shop
סטודיו גד - גד הלפרין

//
פינת הרחובות בן יהודה - ירמיהו, תל אביב. מבנה החלל הפנימי מתייחס בגיאומטריה לעובדה שהחנות הינה פינתית, כאשר הצורה הרדיאלית הינה נגטיבית למפגש הרחובות. החומריות של הלבנים ולבדי עץ הסנדביץ' הגלוי נמצאו כמתאימים לאופיו הגולמי של המוצר הנמכר - היוגורט, וכמו כן הינו חומר בנייה מקומי תל אביבי. מיקום החיתוכים בתוך קירות המבנה תוכנן ונבחר בהתייחס אל קנה המידה האנושי. גרפיקאי: יונתן פקטור.

קישור לאתר של המעצב

יוגורטריה Yogurt Shop יוגורטריה Yogurt Shop יוגורטריה Yogurt Shop
 
קונדיטוריה בית קפה אלי'ס, הרצליה פיתוח
סטודיו גד - גד הלפרין

// בתי קפה
החנות מכילה בתוכה קונדיטוריה וממכר מוצרים בחלקה הקדמי. בתכנון מצאנו לנכון לתת דגש על דלפק המכירה על ידי טבעת אור התוחמת את מבנה הדלפק המרובע שתחתיו. בהמשך אזור הישיבה צופה על הנכנסים מבעד לטבעת האור, כאשר החלל העליון מאפשר ישיבה פנימית ואינטימית, אך לא מאבדת את קשר העין לרחוב. מפגש בין חומרים של שיש, עץ מולבן מדגישים את החומריות הראשונית. גרפיקאי: רומן גולמן

קישור לאתר של המעצב

קונדיטוריה בית קפה אלי קונדיטוריה בית קפה אלי קונדיטוריה בית קפה אלי
 
זכה בפרס אות העיצוב בית המשפט בחיפה
חיוטין אדריכלים בע"מ - ברכה ומיכאל חיוטין

// מבני ציבור
בעיצובו החיצוני של המבנה, נמנעו האדריכלים מלהעניק לו יחוס או חרדת קודש והדגישו את יעודו האזרחי ותפקודו כ"בית חרושת" למשפטים. את יחס הכבוד המיוחד שבין האזרח למערכת המשפטית, ביטאו האדריכלים בתכנון חללי הפנים של בית המשפט. שטח: 45,000 מ"ר.

צילום : ארדון בר-חמא
בית המשפט בחיפה בית המשפט בחיפה בית המשפט בחיפה
 
זכה בפרס אות העיצוב סלון מספרה יהודה, תל-אביב
סיגל שכטר

// מספרות
הרצפה הציורית של ראשית העיר, בגווני אוקר וחציל, דלתות הפנל, כמו גם המיקום - ברחוב אחד העם, שימשו כנקודת מוצא לתשבץ התיכנוני, כחלק ממירקם עירוני ורצף היסטורי. כקיר עיקרי משמשת מראה היוצרת תחושת עומק ומרחב. שולחן משרד עתיק הפך לשולחן הקבלה, ארגז נדוניה הפך לספה ומנורת קנים מקריסטל - הפכה לתאורה העיקרית של איזור החפיפה.

צילום : עמית גירון
סלון מספרה יהודה, תל-אביב סלון מספרה יהודה, תל-אביב סלון מספרה יהודה, תל-אביב
 
אולם תצוגה - אפרים קסטיאל ובניו
אלכס מייטליס

// חנויות
מאי 2008. שטח בנוי: 3,000 מ"ר. בלב שכונת פלורנטין, במתחם ששימש בעבר לאחסנה ומלאכה. המתחם שופץ כמבנה בסגנון האופייני לשכונה, ונראה כבן המקום. בלב המבנה חצר פנימית פתוחה המשמשת כמבואת כניסה לחלל התצוגה הפנימי וכן כחלל תצוגה לריהוט גן. החצר גם יוצרת איזור חיץ בין רחובות השכונה הסואנים, לחלל התצוגה היוקרתי. פנים המבנה בנוי כסדרת חדרים סגורים עם שערים המחברים ביניהם ויוצרים ציר ויזואלי ותנועתי מקצה אחד לשני. בקצהו נמצא חדר תצוגת האריגים, הבנוי כבר מלבני מוגבה, כשבתוכו מוצג מבחר האריגים.

קישור לאתר של המעצב

אולם תצוגה - אפרים קסטיאל ובניו אולם תצוגה - אפרים קסטיאל ובניו
 
בית משפחת אריאב, מושב שדמה
אלכס מייטליס

// בתי מגורים
סיום הפרויקט: אוקטובר 2006. שטח בנוי: 330 מ"ר על מגרש של 1,000 מ"ר. יחודו של הבית הוא בצורת מיקומו על המגרש. מרבית הבתים שנבנו בשכונה זו מתפרשים לרוחב המגרש וממוקמים בחלקו הקדמי, כך שהחצר מתפרשת על חלקו האחורי. כאן תוכנן מבנה צר וארוך, הממוקם במרכז המגרש וכך הצלחנו ליצור את התחושה של בית המוקף בגן מכל עבריו. היבט נוסף של הפרופורציות הייחודיות של הבניין הוא השגת חזית צרה וצנועה כלפי הרחוב, המסתירה מאחוריה את המסה של הבית כולו. גם השקיפות של דלת הכניסה של המדרני הזה, יוצרת חזית ידידותית אל הסביבה שלו.

קישור לאתר של המעצב

בית משפחת אריאב, מושב שדמה בית משפחת אריאב, מושב שדמה
 
עמוד: 1   2   >
 

לקסיקון העיצוב
והאדריכלות הישראלי

האנשים והגופים המרכזיים,
המרכיבים לטעמנו את תחום
העיצוב והאדריכלות בישראל.


אדריכלים ומעצבים החיים ופועלים בעיקר בישראל (ללא הבדל גזע, דת ומין), שיצרו יצירה הראויה לדעתם להיות מוצגת על הבמה המרכזית של היצירה הישראלית - מוזמנים לשלוח את יצירותיהם לפי ההנחיות ובצירוף הטופס המצ"ב. אין הגבלה במספר העבודות שאפשר לשלוח. העבודות שיבחרו על ידי מערכת "עיתון עיצוב", יוצגו על במה זו. התצוגה ללא תשלום.

להצגת עבודותיךעיצוב פנים

חפשו מעצבים בקטגוריה המציגים בבמה המרכזית לפי א-ב

א   ב   ג   ד   ה   ו   ז   ח   ט   י   כ  ל   מ   נ   ס   ע   פ   צ   ק   ר   ש  תחפשו עבודות בקטגוריה המוצגות בבמה המרכזית לפי טקסט
 

דינה שהם // עיצוב תקשורת חזותית        בניית אתרים // QualityNet        כל הזכויות שמורות // מתחמי עיצוב בע"מ