רב תחומי צורפות אופנה עיצוב גרפי עיצוב מוצר עיצוב פנים אדריכלות
  עיתון עיצוב  
בית בקיסריה
שירה מוסקל

//
בית בן כ-320 מ"ר על מגרש של 600 מ"ר בקיסריה. הבית בן שלושה מפלסים, כולל קומת כניסה מרווחת, בריכת שחיה, קומת חדרים ומרתף. צורת העמדת הבית על המגרש מיוחדת ונדירה. הבית בצורת האות T מתחלק לשני אגפים. האגף האחורי בן שלושה מפלסים: מרתף, קומת קרקע וקומה ראשונה והאגף הקדמי המכיל את קומת הקרקע בלבד. הצורה הגיאומטרית הזו מאפשרת שליחה של הרבה זרועות של הבית לחצר ומחלקת אותה לכמה מקטעים כשלכל אחד מהם אפיון קצת אחר. החזית היחודית של הבית תוכננה בד בבד עם התכנית הדו-מימדית. זוהי חזית סימטרית ונעימה בפרופורציות שלה, בעלת חזות של אחוזה אירופאית קטנה שטובלת בירק ולמרגלותיה בריכה. החומרים הטבעיים שנבחרו משלימים את המראה הקלאסי על-זמני.

צילום : לירן שמש

קישור לאתר של המעצב

בית בקיסריה בית בקיסריה בית בקיסריה
 
שוק הכרמל | קירויי כמחולל תכנון
דויד רם

//
בתוך מרקמים של אדריכלות מרובת תקופות, תוכנן ועוצב אלמנט קירויי על ידי פרמטרים פיזיים, המקשרים ומאחדים בין חלקיו ומהווים את הפרק הבא העכשווי בסיפור האדרכלי עיצובי של שוק הכרמל . קירוי שוק הכרמל כמחולל תכנון, יעזור בהעצמתו כLANDMARK בעיר, יאחד בין חלקיו השונים והזרים, יתרום לנוחות המבקרים וייצר סיטואציות חדשות שתוספנה לקסמו הקיים היום ותייחדנה אותו משווקים נוספים ברחבי העיר. עיצובו הפרמטרי של הקירוי המשתנה לאורך של כחצי קילומטר, נובע מחקירה של הרקמה הבנויה הקיימת, חתך טופוגרפי, זוויות שמש והטלות צל. חירורו של משטח תלת מימדי זה נעשה על בסיס חקירת צירי תנועה והגדרת המתחמים המחודשת.

קישור לאתר של המעצב

שוק הכרמל | קירויי כמחולל תכנון שוק הכרמל | קירויי כמחולל תכנון שוק הכרמל | קירויי כמחולל תכנון
 
bauhaus villa
גיא אביקזר

// בניה פרטית
"אנחנו מתחברים לסגנון הבינלאומי" -זה היה המוטו של הלקוחות.בפרוייקט למעשה הרכבנו את הבית ממספר מצומצם של אלמנטים מהסגנון הבינלאומי: קורות אופקיות / גגונים המשמשים כהצללות, עמודי ברזל עגולים ובאמצעותם בלבד תכננו את הבית. התחייבנו להימנע מקישוטיות ולהעצים את הבית, בחזיתות שלו בעצם בטיח הלבן הבוהק ובמסות הרציפות והאטומות שבעצם מדגישות את המהות של הסגנון,.ניסינו לייצר שפה בה אנו בעצם מדגישים את הקונסטרוקציה של הבנין באמצעות הבלטה בצבע שחור לאלמנטים קונסטרוקטיביים כגון קורות, עמודים וע"י כך להפריד בין 2 מערכות: המערכת "הלבנה" מול המערכת "השחורה" וכך ניהלנו דיאלוג בין החומרים. אדר' עמית: מיכאל וינראוב

צילום : עדי בן שושן
bauhaus villa bauhaus villa bauhaus villa
 
Porosity Net-work | Location: Compound 2000 in Tel Aviv
טל גרודנצ'יק

// עבודות סטודנטים
הפרויקט מבקש לתת ביטוי אדריכלי רעיוני לסוגיית הגבולות בימנו ולאופן בו עשוי להראות גבולה של העיר תל אביב, כמקום אורגני ואנושי. הפרויקט ממוקם באזור מתחם 2000 וגן וולובלסקי-קרני. המתחם הוא צומת של פעילות תחבורה סואנת ונקודת מפגש של שלושה ערים. מצבי הגבול אשר קיימים במקום אינם מאפשרים שהייה, הזמנה וקבלה, אלא דווקא מחוללים תנועות שונות מרובות בקני מידה שונים שהצירוף שלהן יחד יוצר ניכור וחוסר התמצאות. הדבר אשר מביא את המקום לקדמת הבמה ומפעיל אותו כשלוחה של הרשת העירונית בחיי היומיום הנם מערכות התנועה. ההצעה הוגדרה בעקבות קריאת הטופוגרפיה והמורפולוגיה של מערכות התנועה הקיימות באזור והתנועות שעתידות לבוא. דמותו של הנוף והקצב שלו מוגדרים על ידי הבניינים המשמשים כהמשך לקרקע ומייצרים טופוגרפיה בנויה- טבעית-נופית, כאשר זו מבנה ומנסחת את השטחים הפתוחים מצידיה. בכך נוצר עמוד שדרה המשתרע לאורך הפארק דרך תחנת הרכבת התחתית עד תחנת הרכבת הקיימת. מדובר בגבול אשר לא נועד לסגור , אלא גבול אשר ידע להגדיר אך גם לפתוח לנו פתח אל מה שמעברו. כמרחב אשר ידע לתת מקום וייאפשר התחדשות ודיאלוג עם העתיד.
Porosity Net-work   | Location: Compound 2000 in Tel Aviv Porosity Net-work   | Location: Compound 2000 in Tel Aviv Porosity Net-work   | Location: Compound 2000 in Tel Aviv
 
דירת גן שנקין, תל אביב
זהר בן לביא

//
באמצע ההוויה התל אביבית ההומה, המשומרת, הצפופה והצעירה ברחוב שנקין, עיצבנו דירת גן שהיא מקור לאסקפיזם לעולם אחר אך שומרת על יחס של כבוד למקום ולעבר. הדירה משתרעת על 164 מ"ר עם 130 מ"ר של שטחי חוץ, היא בעלת 3 חדרי שינה, יחידת הורים, איזור כביסה ושרות, הול כניסה נפרד למגיעים מהמעלית, שירותי אורחים, סלון מטבח ופינת אוכל. בשטחי החוץ, מטבח חיצוני עם אזור ישיבה ואירוח, פינת אוכל, אזור ישיבה ואירוח, פינת אוכל, איזור הסבה, אזור המיועד למשחקי ילדים וגינה אחורית המשוייכת לחדרי הילדים.

צילום : עמית גרון

קישור לאתר של המעצב

דירת גן שנקין, תל אביב דירת גן שנקין, תל אביב דירת גן שנקין, תל אביב
 
דירת גן שנקין, תל אביב
זהר בן לביא

//
באמצע ההוויה התל אביבית ההומה, המשומרת, הצפופה והצעירה ברחוב שנקין, עיצבנו דירת גן שהיא מקור לאסקפיזם לעולם אחר אך שומרת על יחס של כבוד למקום ולעבר. הדירה משתרעת על 164 מ"ר עם 130 מ"ר של שטחי חוץ, היא בעלת 3 חדרי שינה, יחידת הורים, איזור כביסה ושרות, הול כניסה נפרד למגיעים מהמעלית, שירותי אורחים, סלון מטבח ופינת אוכל. בשטחי החוץ, מטבח חיצוני עם אזור ישיבה ואירוח, פינת אוכל, אזור ישיבה ואירוח, פינת אוכל, איזור הסבה, אזור המיועד למשחקי ילדים וגינה אחורית המשוייכת לחדרי הילדים.

צילום : עמית גרון

קישור לאתר של המעצב

דירת גן שנקין, תל אביב דירת גן שנקין, תל אביב דירת גן שנקין, תל אביב
 
517A
גדעון מרכוס

// בתים פרטיים
https://www.youtube.com/watch?v=vWXqeoI831E

צילום : גדעון מרכוס
517A 517A 517A
 
קמפוס עצמאות - מרכז שילוב קהילתי באילת
איל יוסינגר

// מבנה ציבור
קמפוס עצמאות - מרכז שילוב קהילתי באילת הנו יזמה של עמותת "יד לילד המיוחד" ועיריית אילת. המרכז מתוכנן בכדי לתת מענה רחב לאוכלוסיית ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים, החל מגיל סיום תיכון, הכנתם לשירות צבאי התנדבותי בצה"ל והשתלבות בתעסוקה. המקום נמצא בלב העיר אילת, ומציע הזדמנות נגישה ושוויונית לכל אדם. הקמפוס כולל חדרי כושר, מרכז תעסוקתי ומעבדת ייצור בתלת ממד, חדרי מוזיקה וטיפול, פינת חי, אודיטוריום ומרכז מבקרים, ספריה, בית קפה, חדר אוכל, משרדים ומגורים לכ-6-8 חניכים של המרכז. המרכז מאפשר שיתוף אנשים עם צרכים מיוחדים עם אנשים רגילים מהאוכלוסייה, מתוך ראייה של שילוב והקניית כישורי חיים לעצמאות.

קישור לאתר של המעצב

קמפוס עצמאות - מרכז שילוב קהילתי באילת קמפוס עצמאות - מרכז שילוב קהילתי באילת קמפוס עצמאות - מרכז שילוב קהילתי באילת
 
בית פרטי בלהבים
דורית לנדשטיין

// אדריכלות ועיצוב פנים
בית פרטי בלהבים שתוכנן למשפחה של 5 נפשות, בתכנון הושם דגש על מתן תחושת חלל רחב ומרחב אירוח יחד עם הימנעות מיצירת שטחי בניה מבוזבזים, הבית מעוצב בסגנון אקלקטי תוך שילוב חומרים וצבעים מה שיצר בית מודרני עם אוירה חמה וביתית

צילום : ליעד אייזנברג - RED

קישור לאתר של המעצב

בית פרטי בלהבים בית פרטי בלהבים בית פרטי בלהבים
 
וילה בעמק בית שאן
שירלי פרץ, קמחי אדריכלות ועיצוב

//
וילה בעמק: בית שתוכנן לזוג + 3 ילדים בוגרים. שטחו כ- 220 מ"ר. המגרש פינתי פונה לנוף הפתוח, מה שאיפשר תוכנן עם קשר ישיר בין החוץ לפנים והחוץ נכנס לפנים הבית, כבר בכניסה לבית. תכנון ועיצוב בסגנון מודרני עם משחק בגבהים ומפתחים מזמינים ורחבי ידיים. הקווים המנחים בתכנון, היו הפרדה מוחלטת בין הפרטי לציבורי. תכנון ועיצוב מודרני עם משחק בגבהים. הגג המרחף שמשמש גם כהצללה מעל לבריכת השחיה תוכנן בחלקו אטום ובחלקו פרגולה מעוצבת שההצללה שנוצרת יוצרת דוגמא.

קישור לאתר של המעצב

וילה בעמק בית שאן וילה בעמק בית שאן וילה בעמק בית שאן
 
עמוד: 1   2   3   ... >
 

לקסיקון העיצוב
והאדריכלות הישראלי

האנשים והגופים המרכזיים,
המרכיבים לטעמנו את תחום
העיצוב והאדריכלות בישראל.


אדריכלים ומעצבים החיים ופועלים בעיקר בישראל (ללא הבדל גזע, דת ומין), שיצרו יצירה הראויה לדעתם להיות מוצגת על הבמה המרכזית של היצירה הישראלית - מוזמנים לשלוח את יצירותיהם לפי ההנחיות ובצירוף הטופס המצ"ב. אין הגבלה במספר העבודות שאפשר לשלוח. העבודות שיבחרו על ידי מערכת "עיתון עיצוב", יוצגו על במה זו. התצוגה ללא תשלום.

להצגת עבודותיךאדריכלות

חפשו מעצבים בקטגוריה המציגים בבמה המרכזית לפי א-ב

א   ב   ג   ד   ה   ו   ז   ח   ט   י   כ  ל   מ   נ   ס   ע   פ   צ   ק   ר   ש  תחפשו עבודות בקטגוריה המוצגות בבמה המרכזית לפי טקסט
 

דינה שהם // עיצוב תקשורת חזותית        בניית אתרים // QualityNet        כל הזכויות שמורות // מתחמי עיצוב בע"מ