המגזין
עיתון עיצוב  
 
 
נערה

גיפ 7

גיפ 2

domus

גיפ 21

גיפ 50

d

domusאוריין

d

d

domus

domus

bob dylan

face

domus

d

בלון

     
DYNAMIC ORDER אולם הרצאות זמני

אולם הרצאות זמני בקמפוס האוניברסיטה הטכנית של מינכן, ניבנה בחומרים המדגישים את זמניותו


ציונה לוז. צילום Henning Köpke

תכנון
Deubzer König + Rimmel Architekten GmbH

אולם הרצאות זמני בקמפוס האוניברסיטה הטכנית של מינכן, גרמניה, ניבנה בחומרים המדגישים את זמניותו

בגלל רפורמות חדשות במערכת בתי הספר בגרמניה בחורף 2010/11 ובגלל המספר העולה של הסטודנטים, זקוקה האוניברסיטה הטכנית של מינכן (TUM) באולמות הרצאות נוספים. הפרוייקט תוכנן לתקופה של שש שנים בתקציב נמוך מאוד של 60$ בלבד מעלות בניה רגילה של בניינים באוניברסיטה. בנוסף, היה צריך להשלים את הבניה בזמן קצר ביותר, מתהליך התכנון באפריל 2010 ועד תחילת סמסטר חורף 2011 באוקטובר. אולם ההרצאות החדש ממוקם במרכז הקמפוס, מצפון למחלקה למתמטיקה ומדרום למכון להנדסה רפואית. המקום קרוב מאוד לתחנת הרכבת התחתית, וניתן להגיע אליה ברגל. אלמנט חדש מקשט את הרחבה הגדולה.
בגלל התקציב הנמוך והזמן הקצר שעמד לרשות המתכננים שלד בניין מעץ היה בחירה הגיונית. שיטת הבניה הזו נראית אידיאלית למבנה זמני. המבנה הכמעט קובייתי כולל שני אולמות הרצאות עם 479 ו-288 מקומות ישיבה. קיר כפול מפריד ביניהם. יש פרוזדור המשמש כניסה למרצים, וזו גם הכניסה עם גישה לבעלי מוגבלויות. הלובי, השירותים והמתקנים הטכניים ממוקמים מתחת למושבים, זה מאפשר מקסימום מקומות במינימום שטח. דרכי הגישה הראשיות הם שני גרמי מדרגות ופרוזדור הקומה הראשונה. שלוש חזיתות, סגורות כמעט לגמרי עוטות את המבנה, הקיר הגדול המרכזי ממערב פותח את החזית המערבית לגן. הבמה של אולמי ההרצאות נמשכת מצפונו לדרומו של המבנה, ויוצרת נפילדה עם קשר ישיר אל החוץ. הבנייה מעץ מבוססת על גריד בסיסי של 62.5 ס"מ, המסגרת הבסיסית נקבעה ל-2.5 מ'. בקונסטרוקציה של הגג השתמשו בקורות עץ לבוד של 85 ס"מ X 25 ס"מ. אלמנטים מחזקים וחיפויי קירות נעשו עם קרשי OSB. המושבים בנויים מלוחות עץ גדולים ומקבלים תמיכה של קורות עץ לבוד. חיפוי ה-OSB גלוי בכל מקום ואין גימור נוסף. הרושם הראשוני של החומרים אמור להדגיש את היותו של הבניין זמני. בנייה בעץ - בייחוד במקום התאספות פומבי הוא חידוש בבנייני אוניברסיטה בגרמניה. באופן טבעי יש דרישות מחמירות של מכבי האש. ניתן לראות את אמצעי ההגנה השונים - בלובי יש יציאת חירום, הפרוזדור שבין שני האולמות, הפרוזדור השני והחדר שמתחת למושבים כוסו בחומר דוחה בעירה. באולמות עצמם יש מסלול יציאה מהיר דרך הדלתות בקומה הראשונה, וגודלו הכללי של המבנה מאפשר מסלולי יציאה מהירה ממילא.
החזיתות החיצוניות בנויות לוחות גדולים של עץ אשוחית מנוסרים בגסות ובצורת מעויינים. הבניין צופה צבע ווש שחור כדי למנוע היווצרות פטינה לא אחידה על צדדים שונים של המבנה. הגריד של מסגרת העץ מאפשרת בקלות יצירת מבנה ממודול אחד. אורך הקרשים עצמם אפשר שימוש גמיש. הרשים נמתחו על מסגרת עץ לבוד ועברו קימור, זה יוצר את המראה הגלי של החזיתות. עם קרני השמש המשתנות, החזית מנצנצת ומקבלת טקסטורות שונות וצללים - סדר דינמי נראה כאן.

 לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות תגובה לכתבה
1. work!
work!
Great! (09/09/2013)

          DYNAMIC ORDER אולם הרצאות זמניDYNAMIC ORDER אולם הרצאות זמניDYNAMIC ORDER אולם הרצאות זמניDYNAMIC ORDER אולם הרצאות זמניDYNAMIC ORDER אולם הרצאות זמניDYNAMIC ORDER אולם הרצאות זמניDYNAMIC ORDER אולם הרצאות זמניDYNAMIC ORDER אולם הרצאות זמניDYNAMIC ORDER אולם הרצאות זמני 

דינה שהם // עיצוב תקשורת חזותית        בניית אתרים // QualityNet        כל הזכויות שמורות // מתחמי עיצוב בע"מ