המגזין
עיתון עיצוב  
 
 
נערה

גיפ 7

גיפ 2

domus

גיפ 21

גיפ 50

d

domusאוריין

d

d

domus

domus

bob dylan

face

domus

d

בלון

     
ריבוע לא מרובע בליסבון, פורטוגל

מעטפת משחקת בין קירות אטומי הבעה לבין פתחים מרובעים הצצים בה


ציונה לוז. צילום João Morgado

תכנון
[i]da arquitectos
Ivan De Sousa, Inês Antunes


בית DJ תוכנן עבור זוג צעיר והוא נקרא על שם האותיות הראשונות בשמותיהם. הבית ממוקם באזור הקרוי Carcavelos, שהוא בעיקרו שכונת מגורים, במרחק של כחמישה עשר קילומטרים מליסבון, פורטוגל. הבית יושב על מגרש של כ- 350 מ"ר בלבד. על אף המגרש הקטן יחסית, ומגבלות בניה, הפרוייקט מגדיל ומכפיל את חללי המגורים בעזרת בניית חללים ריקים, המכניסים אור טבעי ויוצרים רצף חזותי בין שימושי הפנים והחוץ. פשטותה של החזית הראשית, היא בקונטרסט למורכבות של חללי הפנים השונים המרכיבים את הבית, והמתגלים רק מצד הבית, שם ממוקמת הכניסה הראשית.

פטיו מרכזי מחלק את הבית לשני חלקים ומארגן את האיוורור ואת החללים הפנימיים. שני חללים נפרדים מכילים את האזורים החברתיים של הבית. מצד מערב, חלל אופקי פתוח לכיוון הגינה מהווה את פינת האוכל והמטבח; בצד המזרחי, חלל אנכי בגובה של כ- 5 מ', במפלס הנמוך יותר, ביחס לרחוב בחוץ, כדי לשמור על פרטיות, כולל את חדר המגורים. פתחים גדולים נותנים תחושה של מרחב גדול יותר ומעצימות את הקשר בין הפנים לחוץ. בחלל האופקי הקשר נוצר על ידי יצירת המשכיות עם הגינה, ובחלל האנכי השמיים הכחולים משתלטים על הנוף.
האזורים הפרטיים, סוויטה אחת ושני חדרי שינה, ממוקמים במפלס העליון וגבוה יותר, במרפסת הגג, בעלי הבית נהנים מנוף של הים והגבעות של Serra De Sintra. על הגג גם מותקנים פאנלים סולאריים והכנה לג'קוזי עתידי. הסקיילייט שמעל לגרם המדרגות ופתח בתקרת המרפסת הקדמית מכניסים פנימה המון אור טבעי. תיכנון של ריהוט בנוי נעשה על מנת למקסם את הפונקציונליות של הבית, כמו ארונות בחדר הכניסה, שנותנים מקום איחסון רב, כמו גם ליצירת מעין מעקה פנימי.
החומרים שבהם נעשה שימוש הם עמידים ונותנים תחושת נוחות, על אף שהם חומרים פשוטים וזולים יחסית, כגון הרצפה בציפוי אפוקסי, ריהוט MDF לבן, או תריסים מתערובת של עץ ומלט, המבטיחים נוחות ועמידות. הקירות הלבנים וגוני האפור של הרצפה נותנים אופי אחיד לכל המבנה.


 

 


לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות תגובה לכתבה
1. wholesale bags
תגובה לכתבה ריבוע לא מרובע בליסבון, פורטוגל wholesale bags http://www.googletest.com
wholesale bags (19/03/2014)
2. mmAYzIjkETMMTifU
No more s***. All posts of this qutilay from now on
TtiKyN69zUq (19/03/2016)

          ריבוע לא מרובע בליסבון, פורטוגלריבוע לא מרובע בליסבון, פורטוגלריבוע לא מרובע בליסבון, פורטוגלריבוע לא מרובע בליסבון, פורטוגלריבוע לא מרובע בליסבון, פורטוגלריבוע לא מרובע בליסבון, פורטוגלריבוע לא מרובע בליסבון, פורטוגלריבוע לא מרובע בליסבון, פורטוגלריבוע לא מרובע בליסבון, פורטוגלריבוע לא מרובע בליסבון, פורטוגל 

דינה שהם // עיצוב תקשורת חזותית        בניית אתרים // QualityNet        כל הזכויות שמורות // מתחמי עיצוב בע"מ