המגזין
עיתון עיצוב  
 
 
נערה

גיפ 7

גיפ 2

domus

גיפ 21

גיפ 50

d

domusאוריין

d

d

domus

domus

bob dylan

face

domus

d

בלון

     
BassamFellows

חנות גלריה, מילאנו

החנות הזו לא אמורה הייתה להופיע אצלנו, מגזין ששם דגש על איכויות אדריכליות בעיקר ולא על דקורציה. אבל הפעם מדובר באיכויות חזותיות, של צבעים וחומרים בחלל מתבלה בצורה מהפנטת. חלל שההיסטוריה שלו מעוררת יראה, המרתיעה את מעצבי הפנים מלגעת שפטינה בו כוסה החלל לאורך השנים.

החלל הקטן הזה של Exits Gallery, פעל תמיד בשולי סצנת העיצוב של מילאנו. האדריכל המיתולוגי Michele de Lucchi, חבר מייסד של תנועת ממפיס, שיש לו אטלייה לעיצוב בן ארבע קומות מעבר לרחוב, השתמש בחלל הזה באופן מסורתי להצגת תערוכות ומיצבי עיצוב חד פעמיים. אבל עתה, השטח נוקה מאבק והפך לגלריית-חנות לייפסטייל במשרה מלאה, הודות למעצבי רהיטים אמריקאים מקונטיקט,  Craig Bassam (יליד אוסטרליה) ו-  Scott Fellows   (יליד ארה"ב).
"ישנם מוצרי עיצוב מסוימים שאנחנו אוהבים אבל לא הצלחנו למצוא בשום מקום", מסבירים השניים את הסיבה שבגללה הקימו את הגלריה המשותפת BassamFellows "אז החלטנו לייצר אותם בעצמנו".
השניים החליטו להחזיר את עבודת-היד האיכותית האמיתית לשוק, להחזיר אומנות ויופי אמיתיים לחיים עכשוויים. אובייקט העיצוב הראשון של הצמד, היה שרפרף עץ דמוי מושב טרקטור עם ארבע רגליים, ומאז הם הרחיבו את ההיצע שלהם לשלל יחידות ריהוט, כלי זכוכית וחפצי מתכת מעוצבים ומיוצרים תחת השם Produzione Privata, תווית עיצוב הנישה של de Lucchi. כולם יחידות בודדות ויחידניות, חטובות בעבודת-יד מושלמת, המיועדות לאניני טעם המחפשים פריטים אישיים.
"רהיטי יוקרה חייבים להיות נוחים ולא בהכרח קשים להשגה", אומר קרייג בסאם, אדריכל ומעצב שהקריירה שלו התחילה אצל אדריכל אוסטרלי שעבד עם מרסל ברויאר. ממנו למד לייצר מערכת יחסים עם הטבע בעיצוב שלו . השניים יצרו אומנות מודרנית, תנועת עיצוב חדשה המתמקדת בעקרונות המודרניסטיים המסורתיים - חומרים כנים, בנייה מוצקה, יופי, לצד חום וחומרים טבעיים, מתוך אמונה כי הטבע היא חלק מרכזי בחיים איכותיים. "העבודה שלנו ממזגת רציונליות ובהירות של מודרניזם עם החום והמרקם של הטבע", הם אומרים.
החומרים בהם עושים השניים שימוש הם מסורתיים וטבעיים: עץ, פליז, ועור, בגימור ידני של שימון, צחצוח, וחמצון, כך שהמרקם, היופי והחמימות של החומר מודגשים. החומרים בהם עשו שימוש לכן, בעיצוב החנות שלהם, הם טבעיים ולא מתיפייפים, מזדקנים בטבעיות ושומרים על עקבות הזמן מהעבר.

10   9   8   7   6   5   4   3   2   1  

       

BassamFellows

לכתבה זו לא התפרסמו תגובות תגובה לכתבה

         
 

דינה שהם // עיצוב תקשורת חזותית        בניית אתרים // QualityNet        כל הזכויות שמורות // מתחמי עיצוב בע"מ