המגזין
עיתון עיצוב  
 
 
נערה

גיפ 7

גיפ 2

domus

גיפ 21

גיפ 50

d

domusאוריין

d

d

domus

domus

bob dylan

face

domus

d

בלון

     
אייבי דנטל באשדוד

עיצוב משרדים בגישת פנג שואי להרמוניה עם הטבע


האדריכלית בת-חן רון תדמור ושרונה חורי, אדריכלית פנג שואי

חלל גדול ומרווח עם קטעים עגולים, חדרים המדגישים הוויה ישראלית ועיצוב המושתת כולו על עקרונות הפנג שואי במשרדיה החדשים באשדוד, ממקמת את יצרנית שתלי השיניים אייבי דנטל על מפת המשרדים הייחודים בארץ בתחום העיצוב. המבנה משתרע על שטח של 4,500 מ"ר על שתי קומות ועוצב כולו בגישה חדשנית מתקדמת.

החברה מפתחת ויצרנית שתלי שיניים חדשניים, חנכה לפני מספר חודשים את משכנה החדש באזור התעשייה באשדוד, המשתרע על שטח של כ- 3,500 מטרים רבועים על פני שתי קומות. הבית כולל מפעל ייצור שתלים חדשני, לצד מרכז מו"פ, מרכז לוגיסטי ומרכז הדרכה מתקדם הכולל אמצעי סימולציה חדשניים וטכנולוגיות לביצוע הדרכות לרופאים הנמצאים מעבר לים ומשרדי מטה.
עופרה ואליעזר בר שלום, הבעלים ומנהלי אייבי דנטל, החליטו להעניק למשרדיהם החדשים נופך שונה וחדש. לפיכך ביתה החדש של החברה עוצב על פי עקרונות הפנג שואי, למען עובדי החברה, הרופאים הרבים מרחבי העולם ומישראל שמגיעים להדרכות, ספקי החברה ואורחיה.
לדברי עופרה ואליעזר: "כשאנחנו מעבירים את רב שעות היום במשרד, חשוב להשקיע בעיצוב שלו בדיוק כפי שהיינו משקיעים בעיצוב הבית. רב המשרדים אינם זוכים להשקעה מיוחדת ובדרך כלל מעוצבים בצורה דומה ובסיסית.
המחשבה שלנו הייתה ליצור אווירה מיוחדת במשרדים, על בסיס חיובי ורגוע, מה שהביא אותנו לבנייה ועיצוב בשיטת פנג שואי. סגנון מיוחד, שקיימת מחשבה רבה מאחוריו".
על פי שיטת הפנג שואי, הכול עניין של תכנון המיקום. באמצעות השיטה שמקורה בסין וכוונתה לארגן את המבנה וכן את החפצים בצורה שתאפשר הרמוניה עם הטבע, ניתן למצוא את המיקום המבורך ביותר לבית, לעסק ולכל הפונקציות שבתוכו. עיצוב ושינוי המרחב לפי שיטת הפנג שואי,מאפשר לבנות מבנים בריאים המושכים שפע, תומכים בזוגיות בבריאות, ואפילו ביצירת פרנסה.
המשימה הוטלה על האדריכלית בת-חן רון תדמור שתכננה את המבנה, ועל שרונה חורי אדריכלית פנג שואי. השתיים מיקמו את אולם הכנסים, באזור שעל פי השיטה תומך בלימודים ותקשורת. מחלקות השיווק וההזמנות הוקמו באזור התומך בפרסום (על פי השפה הסינית "תדר שדוחף את אחיו לפעולה"), אזור הנהלת החשבונות מוקם על תדר שתומך בהבאת כספים פנימה.
המשרד כולו עוצב בקו נקי ומודרני -הרצפה עשויה מאפוקסי לבן מבריק,רצפות חדרי המשרדים הפנימיים עוטרו באריחי שטיח.המסדרונות רחבים והחללים מרווחים, מה שמספק תחושת מרחב גדולה. השולחנות והבר במטבח, עוצבו בקווים עגולים, שעל פי תורת הפנג שואי מגבירים זרימה.
לעופרה ולאליעזר בר שלום, בעלים ומנהלי אייבי דנטל, חשובה ההוויה הישראלית. בהתאם לכך בחדר האוכל של החברה, הוקמה יצירה יפה של שירים ישראלים כתובים על הקיר, המייצגת אותנטיות ושייכות. המראה הכללי של המשרדים לבן, נקי ומואר, תוך דגשים צבעוניים לפי עקרונות הפנג שואי, מה שמזמין לתוכו ויוצר אווירה מקסימה.
בשנים האחרונות מתחזקת המגמה של עיצוב פנים חדשני-הוליסטי בשיטת פנג שואי, שמעניקה תחושה בריאה ומרעננת הן לעובדי החברה והן ללקוחות המבקרים.
בת-חן רון תדמור– האדריכלית שתכננה את המבנה, מספרת: "את חברת אייבי דנטל אני מלווה כבר שנים ארוכות. אחרי בחינה מעמיקה ומדוקדקת של מגוון הצרכים של החברה, התחלתי לתכנן את המבנה ובסיום התכנון, הרגשתי צורך בדיוק והידוק של התכנית. החלטנו לשלב את עקרונות שיטת הפנג שואי עם הבנייה. לשם כך שילבנו את שרונה חורי, אדריכלית פנג שואי שהביאה את הידע והניסיון שלה.
"במספר שעות בודדות דייקנו את התכנון הבסיסי הקיים לפי השיטה והכול הרגיש מאד במקום. אני מוכרחה לציין שחלק נכבד מהמחלקות והאזורים נותרו במקום בו תוכננו מראש, מה שמסביר את ההיגיון העמוק של שיטת הפנג שואי. במקרה הזה השיטה נתנה את הגושפנקה "למיקום המבורך".
שרונה חורי מסבירה: "לפי הפילוסופיה הסינית, כשחותמים גג למבנה, המרכז ההנדסי שלו, או בשפתנו "הלב האנרגטי" של המבנה, מושך אליו תדרים משמונה כיווני המצפן. כל סקטור של 45 מעלות מכניס תדר שונה למרחב, וביחד הם יוצרים את נשמת המבנה. כשיודעים "לקרוא" את שפת המבנה, כלומר את התדרים שמגיעים מכל כיוון, ניתן להתאים באופן המדויק ביותר את מיקומי הפונקציות לפוטנציאל האנרגטי של המרחב."
חברת אייבי דנטל הוקמה ע"י בני הזוג עופרה ואליעזר בר-שלום בשנת 2004. החברה מעסיקה כ-100 עובדים בארץ ובעולם, ומחזיקה ב-10 פטנטים רשומים. החברה רושמת בשנים האחרונות שיעורי צמיחה גבוהים בפעילותה הגלובלית ב-60 מדינות בעולם.

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות תגובה לכתבה
1. מנוכרומטי אבל דווקא לא משעמם (לת)
נדב וייסמן (05/05/2014)
2. התאמת הצבעים מצויינת
אבל חדר הישיבות באנלי
דליה (05/05/2014)

          אייבי דנטל באשדודאייבי דנטל באשדודאייבי דנטל באשדודאייבי דנטל באשדודאייבי דנטל באשדודאייבי דנטל באשדוד 

דינה שהם // עיצוב תקשורת חזותית        בניית אתרים // QualityNet        כל הזכויות שמורות // מתחמי עיצוב בע"מ